Zdroj: pixabay.com

[quote]Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) zavádí do MHD moderní techniku, platby kartami, bezplatnou wi-fi a chystá inteligentní zastávky. Jak ukazují první zkušenosti, například zájem o platby bezkontaktní bankovní kartou přímo ve voze od zavedení roste, řekl ČTK místopředseda představenstva pověřený řízení DPKV Lukáš Siřínek.[/quote]

„Za první měsíc jsme měli bezkontaktní kartou koupené jízdenky za 120.000 korun, další měsíc už za 155.000 korun. Chceme ještě udělat propagační kampaň a očekáváme, že se tyto platby ještě zvýší. Ono je to pro cestující příjemné i v tom, že tímto způsobem si mohou koupit i 18korunovou nepřestupní jízdenku, místo 25korunové v hotovosti u řidiče,“ uvedl Siřínek.

Na podzim se mají také rozšířit možnosti Karlovarské karty. Podle Siřínka bude její funkce jako elektronické peněženky posílena tím, že ji bude možné nabít odkudkoli přes internet a odpadne tak nutnost chodit dobíjet kartu na předprodeji.

DPKV a Plzeňské městské dopravní podniky jednají také o možnosti, aby držitelé Karlovarské a Plzeňské karty s ní mohli platit také ve vlacích Českých drah a obráceně, tedy kartou Českých drah v MHD v Karlových Varech nebo Plzni.

V příštím roce chce DPKV také začít instalovat inteligentní zastávky.

„Na zastávkách budou obrazovky, které budou ukazovat, kdy autobus přijede, jestli jsou nějaké výluky a podobně. Tyto údaje pak chceme překlopit i do mobilní aplikace,“ řekl Siřínek.

Na investice v řádu desítek milionů korun chce DPKV získat dotace z Integrovaného programu rozvoje území Karlovy Vary.

Zdroj: ČTK