Zdroj: Archiv

[quote]Karlovarský kraj má studii zklidnění dopravy, která navrhuje opatření ke zvýšení bezpečnosti na rizikových úsecích silnic druhých a třetích tříd. Celkem jde o úpravy za 55 milionů korun. Kraj chce na ně získat dotace, řekl náměstek hejtmana Jakub Pánik.[/quote]

Jsou to opatření zaměřená na bezpečnost. Jde o nerepresivní systém, který bude upozorňovat řidiče například na to, že jsou v obci, že je poblíž škola nebo přechod. Některé složitější úseky, kde je například nestandardní poloměr zatáčky, budou v noci osvětleny,“ popsal Pánik. Podle něj se také zvýší počet meteorologických čidel, která měří teplotu a srážky.

Zbytečnému poškozování silnic nižších tříd mají také zabránit dynamické váhy, které umí za jízdy zvážit a vyfotografovat projíždějící kamiony.

Studii pro kraj zpracovala krajská akciová společnost Údržba silnic Karlovarského kraje. Navržená opatření byla konzultovaná i s policií a dotčenými obcemi.

Evropská unie v poslední době dává peníze právě na zvýšení bezpečnosti na silnicích a podobně k tomu začínají přistupovat i některé státy unie, uvedl Pánik. Je proto podle něj možné očekávat, že i v Česku vzniknou dotační tituly na podobná opatření, jako chce zavést Karlovarský kraj.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno