[quote]Karlovarský kraj chce připravit studii obchvatu Karlových Varů. Má stanovit trasu obchvatu i napojení na okolní silniční síť. Stavba obchvatu přitom bude aktuální až po dostavbě dálnice D6 mezi Prahou a Karlovými Vary. Ta by mohla podle současných odhadů stát zhruba za osm nebo devět let, řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.[/quote]

Někdy trvá deset nebo 15 let, než se vůbec získá stavební povolení. Proto je podle mě důležité začít se už v této době bavit o tom, kudy (obchvat) povede, a jednat s majiteli pozemků, řešit návaznosti silnic druhé a třetí třídy tak, abychom v horizontu osmi let byli schopni to realizovat,“ řekl Pánik. Studie obchvatu lázeňského města by měla stát do dvou milionů korun.

Roky připravovaný územní plán Karlových Varů zatím počítá se severním obchvatem, který by vedl od Bohatic po Jenišov. Jenže, jak podotkl Pánik, tato trasa nemusí být pro některé subjekty přijatelná a mohou ji blokovat. Proto je podle něj nutné hledat kompromisní trasy, které by nebyly v rozporu se záměry obcí nebo některých firem.

Výhrady k obchvatu v jeho současné podobě by mohla mít například společnost Sedlecký kaolin, protože trasa se dotýká několika míst se zásobou kaolinu.

Dnešní průtah Karlovými Vary sice odlehčil dopravě v centru města, ale po dostavbě dálnice, která má spojit Karlovy Vary s Prahou, se počítá s nárůstem dopravy. Průtah by tak už nebyl dostačující. Nesplňuje totiž parametry dálnice. Má sice čtyři pruhy, ale chybí mu odstavné pruhy, má prudké zatáčky a maximální povolenou rychlost 70 kilometrů za hodinu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno