[quote]Karlovarský kraj získal do výpůjčky mobilní dopravní hřiště a bude ho půjčovat školám. Finančně chce také podpořit údržbu nebo stavby pevných dopravních hřišť v obcích a městech v kraji, řekl novinářům náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.[/quote]

,,Hřiště jsme získali od ministerstva dopravy bezplatně do výpůjčky a veškerá školská zařízení nebo zařízení, která vyučují dopravní výchovu, si ho budou moci zapůjčit. Školy to budou mít bezplatně a navíc ušetří na nákladech na dopravu na dopravní hřiště, která jsou v kraji jen v některých městech,“ uvedl Hurajčík.

Mobilní hřiště tvoří gumové pásy s namalovanými silničními pruhy, dopravní značky a funkční semafory. Rozložit se dá jak venku na rovné ploše, tak i v tělocvičně.

Vedle mobilního dopravního hřiště je v kraji i sedm stálých dopravních hřišť, většinou ve velkých městech. Kraj chce podpořit dopravní výchovu i tím, že vypíše dotační program na údržbu, obnovu nebo stavbu dalších hřišti. Pro příští rok na to dá milion korun s tím, že žadatel, což budou obce, může dostat maximální příspěvek až 250.000 korun. Pokud bude o program zájem, bude dotační program pokračovat i v příštích letech.

Zdroj: ČTK