[quote]Karlovarský kraj podpoří v roce 2017 kvůli zajištění základní dopravní obslužnosti i ztrátové železniční linky. Počet linek v regionu zůstane prakticky nezměněn, z několika stovek linek úpravy čeká pouze osm. Podporu kraje tak i příští rok získá nová přeshraniční linka z Chebu do německého Hofu nebo linka Loket-Horní Slavkov.[/quote]

Částka na dopravní obslužnost by se oproti letošnímu roku měla zvyšovat pouze o inflaci, uvedl hejtmanův náměstek Jakub Pánik. Letos dal kraj na dopravní obslužnost přes 373 milionů korun.

„Počet linek zůstává neměnný, naopak podporujeme i linky, které v této chvíli vycházejí jako ztrátové, protože s nimi moc lidí zatím nejezdí. Konkrétně mluvím například o nové vlakové lince Cheb-Aš-Hof. Ale nemůžeme k tomu podle mě přistupovat způsobem – teď tam jezdí málo lidí, tak to nebudeme podporovat. Myslím si, že je to věc, která je dlouhodobého charakteru a během tří čtyř let se nám jednoznačně ukáže, že je to správná cesta,“ řekl Pánik.

Již nyní se podle náměstka ukazuje, že se investice kraje do železničních linek vyplácí. Počet lidí, kteří v Karlovarském kraji využívají železniční dopravu, každoročně stoupá.

„Je to právě důsledkem kombinace toho, že se obnovují tratě – a že po nich konečně jezdí vlaky na úrovni 21. století. Jízda v nich je příjemná, komfortní,“ řekl Pánik.

Více lidí používá vlaky k dopravě do školy či zaměstnání, více po železnici cestují i turisté.

Letos kraj příspěvek na dopravní obslužnost zvýšil o osm milionů korun, přičemž většina z těchto peněz šla právě na zajištění nové linky z Chebu do Hofu. Celkem 226 milionů dal kraj na zajištění dopravní obslužnosti na železnici, 147 milionů si rozdělili autobusoví dopravci. České dráhy v kraji denně vypraví na 260 vlaků, autobusy v kraji přepravují cestující po 6,66 milionu kilometrů tras.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno