[quote]Karlovarský kraj zkrátí dobu zakázek na provoz železničních tratí v rámci základní dopravní obslužnosti. Místo dosavadních 15 let je bude zadávat jen na deset. Vyhoví tak evropské legislativě, řekl včera novinářům náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik.[/quote]

„Pro dopravce to bude mít dopad v tom, že místo jistoty 15 let bude mít jistotu jen deset let. Ale s možností zakázku ještě prodloužit o pět let, pokud bude spokojenost se všemi službami,“ uvedl Pánik.

Karlovarský kraj na rozdíl od dopravní obslužnosti v autobusové dopravě u železnic vypisuje zakázky po jednotlivých tratích. Nová pravidla tak začnou platit postupně podle toho, kdy které trati vyprší dosavadní smlouva.

Kraj dává každoročně na dopravní obslužnost, tedy dotování linek na železnici asi 225 milionů korun. Dalších zhruba 75 milionů dostává na tento účel od státu. Po roce 2020 by se přitom podíl státu měl zvednout o dalších 15 milionů korun, protože se sjednotí výše příspěvku státu pro všechny kraje.

Naprostou většinu tratí v Karlovarském kraji zajišťují České dráhy. Kromě nich několik linek provozuje ještě soukromá společnost GW Train Regio.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno