[quote]Karlovy Vary budou při přípravě dopravního terminálu propojujícího místní hromadnou dopravu spolupracovat s Karlovarskými minerálními vodami (KMV). Ty připravují investici do bývalé stáčírny nedaleko plánovaného terminálu. Obě investice by se mohly i doplňovat, uvedl včera primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.[/quote]

„Karlovarské minerální vody dlouhodobě zvažují investici do svého území v bývalé solivárně a stáčírně. Jejich záměr je polyfunkční objekt s řadou funkcí, ať už obchodních, společenských či volnočasových. A logicky nás KMV požádaly o spolupráci, aby oba záměry postupovaly ruku v ruce a nevyskytly se nějaké konflikty,“ vysvětlil Kulhánek.

Areál bývalé stáčírny leží jen několik set metrů od místa, kam chce město umístit nový dopravní terminál asi za 800 milionů korun. Ten s sebou přinese nejen integraci autobusové, vlakové i městské dopravy do jednoho místa, ale i výrazné změny v dopravní situaci v centru města.

Podle Kulhánka by se oba projekty mohly i doplňovat. Kdyby třeba KMV plánovaly stavbu parkovacího domu, který potřebuje i dopravní terminál, mohlo by se město a firma dohodnout na společném financování a následném využití.

Ačkoli má dopravní terminál, který má vyrůst v prostoru Varšavské ulice i mnoho odpůrců, podle vedení města jde o jedinou reálnou variantu, kam ho umístit. V současnosti je hotová jeho zástavbová a objemová studie a začnou se připravovat další etapy projektové přípravy.

I v nich mohou nastat problémy, jež bude třeba vyřešit. Jinak by se celý záměr musel přepracovat.

Zdroj: ČTK