[quote]Karlovy Vary dokončily obnovu další části čtvrti Stará Role. V bloku kolem ulic Janáčkova a Fibichova město upravilo parkovací místa, chodníky, zeleň a vzniklo zde i nové hřiště. Celkové náklady dosáhly 12,1 milionu korun, přičemž 9,7 milionu získalo město z dotací, řekl náměstek primátora Čestmír Bruštík (ANO).[/quote]

„Předtím tady byl zmatek. Auta stála, kde chtěla, a kdyby sem měla přijet záchranka nebo hasiči, měli by problém. Silnice se proto rozšířily, upravilo se parkování tak, aby to vyhovovalo normám i požadavkům lidí, kteří vlastně iniciovali tyto úpravy,“ uvedl Bruštík.

Práce začaly v březnu letošního roku. Úpravou značení se podařilo zvýšit počet parkovacích míst na 152 a devět stání pro invalidy. V lokalitě bylo vysazeno celkem 1250 keřů a 103 stromů. Na přání obyvatel také vzniknul protihlukový val mezi domy a hlavní silnicí.

Revitalizace Janáčkovy a Fibichovy ulice jsou jednou z posledních akcí, kdy město investovalo do Staré Role v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Karlovy Vary. Celkem město do úprav domů, ale hlavně veřejných prostranství v největší karlovarské čtvrti dalo za poslední roky téměř 200 milionů korun, převážnou část z toho pokryly dotace.

Dlouho zanedbávaná část města, kde žije zhruba 12.000 lidí, se tak z velké části proměnila. Sídlištní ulice dostaly nová parkovací místa a hlavně se upravila zeleň a vznikla nová hřiště.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno