[quote]Karlovy Vary začaly jednat s krajem o možné výměně pozemků v okolí karlovarského letiště. Kraj, kterému letiště patří, plánuje jeho rozšíření, ale potřebuje pozemky, které patří městu. To by dalo přednost směně za jiné pozemky, řekl včera novinářům náměstek primátora Michal Riško.[/quote]

„V minulém roce se nám podařilo s krajem směnit významnou část pozemků, kde jsme došli ke shodě. A letiště je logicky navazující krok. Je to poslední část pozemků, které bychom rádi s krajem vypořádali tak, aby mohl kraj samostatně letiště dál rozvíjet,“ uvedl Riško.

Letiště by se potřebovalo městské pozemky pro rozšíření a prodloužení dráhy. Město zde má zhruba dva hektary, které kraj potřebuje. To, že některé okolní pozemky nepatří kraji jako majiteli letiště, dosud provozu letiště nijak nebránilo. Karlovarský kraj měl ty potřebné ve výpůjčce.

Podle Riška chce město kraji vyjít vstříc, a ačkoliv mají pozemky hodnotu milionů korun, nechce za ně kompenzaci finanční, ale chce vše vyřešit směnou za jiné pozemky.

Podle primátora Petra Kulhánka musí město jako veřejnoprávní korporace jednat jako řádný hospodář. Bezúplatný převod by proto nemusel ani projít zastupitelstvem.

„Jde o to, aby dohoda byla vzájemné přijatelná pro obě strany,“ doplnil Kulhánek.

Kraj už zadal zpracování vlivu na životní prostředí pro projekt rozšíření letiště. Chce se pokusit získat na rozšíření i státní dotace, a to s ohledem na to, že Karlovarský kraj byl zařazen mezi strukturálně postižené regiony a větší využití letiště by mohlo zvýšit jeho konkurenceschopnost.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno