[quote]Řidiče v lázeňském centru Karlových Varů čeká další dopravní omezení. Radní doporučili uzavření Divadelní ulice, kudy si řidiči zkracují cestu na Divadelní náměstí. Doprava tu zhoustla poté, co město omezilo vjezd do lázeňské zóny přes Zámecký vrch. Město se tak snaží co nejvíce vytlačit auta z centra, řekl primátor Petr Kulhánek (KOA).[/quote]

„Když jsme udělali dopravní úpravu na Zámeckém vrchu, snížila se tranzitní doprava z 2000 aut na nějakých 800 až 850. Ale pak se nám začala při sjezdu na Divadelní náměstí plnit Divadelní ulice. Ale pro příjezd na náměstí je primárně určena ulice Mariánskolázeňská,“ vysvětlil Kulhánek.

Divadelní ulice je navíc velmi strmá a s dlážděným povrchem. Hlavně v zimě je špatně sjízdná. Pro cestu do lázeňské zóny je tak podle vedení města nevhodná. Zákaz nebude platit pro zásobování a místní obyvatele. Ostatní by ale měli využít Mariánskolázeňskou ulici, která má navíc nový povrch.

Do lázeňské zóny je v Karlových Varech vjezd zpoplatněn. Vjezd stojí 20 korun na jeden den. Ačkoli by město chtělo auta ze zóny zcela odstranit, legislativně to není možné. Snaží se tak alespoň regulovat tranzitní dopravu přes zónu. Návrh komise, který radní posvětili, by měla do konkrétních opatření zpracovat městská policie.

Řidičům v Karlových Varech ale také chybí více možností parkovaní v okolí lázeňské zóny. Kvůli soudním sporům je zatím pozastaven projekt výstavby parkovacích domů, které by mohly parkování a v důsledku i dopravě v lázeňském centru pomoci.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno