[quote]Karlovy Vary představí veřejnosti zastavovací a objemovou studii nového dopravního terminálu, který by měl vzniknout v oblasti Varšavské ulice a má v sobě spojit autobusovou, železniční i silniční dopravu. Studie je základním materiálem, který stanovuje, zda-li je možné ve vybrané oblasti stavbu s požadovanými parametry vůbec umístit, řekl včera novinářům primátor Petr Kulhánek.[/quote]

„Na základě vysoké poptávky ze strany veřejnosti i na zastupitelstvu uděláme veřejné projednání studie nového integrovaného dopravního terminálu dříve, než jsme původně plánovali po dokončení čistopisu. Nebudeme na čistopis čekat. Kromě zpracovatelů se projednání zúčastní i odborné složky, uživatelé, Dopravní podnik Karlovy Vary, Autobusy Karlovy Vary, policie nebo Správa železniční dopravní cesty,“ uvedl Kulhánek.

Projednání studie chystá město na 4. října. Vedení města na něm chce vyvrátit i řadu mýtů, které se o terminálu šíří, například o jeho kapacitě, vlivu na životní prostředí nebo velkém zahuštění dopravy v centru města.

Zastupitelé na svém posledním jednání schválili návrh na změnu územního plánu, která má umožnit asi nejvýznamnější stavbu v lázeňském městě za poslední roky realizovat. Celkové náklady na realizaci odhadují autoři studie na zhruba 700 milionů korun. Město chce získat peníze na terminál z evropských fondů, konkrétně z Integrovaného plánu rozvoje území.

Stavba by mohla začít na podzim 2018, s dokončením první etapy město počítá v roce 2021. Součástí celého řešení je i rekonstrukce Chebského mostu, který je ve dne prakticky neustále ucpaný a který se má po rekonstrukci výrazně rozšířit.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno