[quote]Špatné parkování v Karlových Varech přijde řidiče od dubna dráž. Město se rozhodlo výrazně zdražit nucený odtah vozidel, která brání silničnímu provozu. Zatímco dosud motoristé zaplatili za kompletní odtah něco přes 900 korun, brzy to bude už 1331 korun, řekl náměstek primátora Čestmír Bruštík (ANO).[/quote]

Odtahy se týkají špatně zaparkovaných vozidel i vraků. „Snižuje se počet odtahů a rostou náklady. Středisko, které má odtahy na starosti, bylo ve ztrátě. A lidé stále nerespektují znění zákona,“ uvedl Bruštík.

Odtahy vozidel jsou nejčastější v době jarního čištění silnic. Odtahují se také auta, která například brání průjezdu záchranných složek nebo stojí v křižovatce či u přechodu pro chodce, kde brání bezpečnému výhledu na silnici. Ročně se v Karlových Varech odtáhne asi tisíc aut.

Ceny vzrostou i za takzvaný neúplný odtah, kdy řidič přijde k autu ještě před tím, než je naloženo. To stálo zatím 354 korun, nově to bude 665,5 Kč. Za zpětný odtah, kdy služba doručí auto zpět na místo, odkud jej odtáhla, zaplatí řidič 2662 korun.

Podle Bruštíka náklady odtahového střediska Dopravního podniku Karlovy Vary zvyšují i nevyzvednutá auta, která zůstávají na střeženém parkovišti i roky. Za den na parkovišti si řidič připlatí stokorunu. Jsou případy, kdy majitel staré auto odstaví a z odtahového parkoviště si ho už nevyzvedne. U těchto případů chce město vymyslet způsob, jak staré nevyzvednuté vraky alespoň zpeněžit ve šrotu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno