[quote]I když většina zásilek není výrazně citlivá na změny teplot a jejich přeprava není limitována požadavky na speciální režim přepravy, existuje mnoho výjimek, kdy zimní mrazivé počasí může snadno obsah zásilky znehodnotit.[/quote]

Ač je letošní zima teplotně nadprůměrná, výkyvy teplot mohou přijít ze dne na den. Stejně jako v létě mohou zásilkám ublížit vysoké teploty, tak v zimním období mohou teploty velice rychle klesnout pod bod mrazu a zásilky náchylné na mráz mohou být znehodnoceny. Expresní přepravy obecně jsou zaměřeny na méně objemné zásilky a teplotně citlivých to platí obzvlášť. Vzorky potravin, biologického materiálu, speciální měřící přístroje, elektronika, apod. mohou být mrazem poničeny a požadavek na jejich expresní doručení pak pozbývá smyslu.

Společnost GO! Express & Logistics má pro takové případy řešení, které zajistí bezpečné doručení v požadovaných podmínkách při zachování smysluplné cenové hladiny.

„V rámci našeho oborového řešení GO! Ambient můžeme našim klientům garantovat, že zásilka bude po celou dobu přepravy uchována v pokojové teplotě – tedy v rozmezí 15 – 25 °C,“ říká prokuristka GO! Express & Logistics Pavla Eretová a dodává: „Pro takové přepravy máme připraveny speciální obalové systémy, které díky kombinaci speciálních gelových vložek a termoboxů mohou udržet teplotu zásilky až po dobu 4 dnů, což je dostatečně dlouhá doba pro většinu expresních přeprav.“

Alternativním řešením mohou být speciálně vybavené vozy, které mají aktivní chlazení a vytápění nákladového prostoru. Avšak při expresních přepravách a menšímu objemu zásilek nemohou nikdy cenově konkurovat právě obalovým systémům.

Zdroj: GO!