[quote]Specializovaná britská papírna James Cropper představila novou řadu papírů, tentokrát vyrobenou z dříve nerecyklovatelných jednoúčelových papírových pohárků na kávu. Vysoce kvalitní papír Coffee je vyrobený z 50 % recyklovaného vlákna (RCF), zatím je dostupný v šesti odstínech: Latte, Cappuccino, Caramel, Hazelnut, Mocha a Espresso.[/quote]

Cropper byl na veletrhu mj. „sponzorem kelímků na kávu“, jeho RCF papír byl používán jako termonávlek na kelímky a použité kelímky mohli návštěvníci vracet u jeho stánku, aby recyklační proces mohl začít zase nanovo.

Tyto papíry pocházejí z Reclaimed Fibre Facility, již Cropper otevřel v červenci 2013 nákladem 5 mil. liber. První a zatím jediné zařízení svého druhu je schopné separovat 5% polyetylenovou vrstvu od zbývajících 95 % celulózových vláken a má kapacitu připravenou na 2,5 mld. kelímků, které se každý rok spotřebují ve Velké Británii.

Začátkem roku 2014 se James Cropper PLC připojil k zájmové skupině Paper Recovery and Recycling Group, tvořené dalšími nadnárodními společnostmi (Benders Paper Cups, Caffe Nero, First Mile, Grundon, Huhtamaki, Mars Drinks, Maxabel, Mondelez UK, Nestlé Professional, Seda Group, Selecta UK, Solo Cup Europe a StoraEnso). Mezi její cíle patří mj. identifikace široce použitelných a jednoduše dostupných řešení recyklace. James Cropper přinese vědecké a technické zkušenosti se zaměřením na speciální papíry a obaly pro prémiové a luxusní zboží.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno