[quote]Kinematovlak zlínského filmového festivalu včera ve Zlíně zahájil svou pouť po republice. Ve speciálním vlaku čekají na děti ve 12 městech projekce pohádek, nechybí ani vagon věnovaný historii železnice. Kino na kolejích je tradiční součástí doprovodného programu festivalu, letos bude putovat již 13. rokem. Svou cestu zakončí 3. června v Mladé Boleslavi, řekla organizátorka Iva Janálová[/quote].

V letošním roce je to obráceně, vždy vlak končil ve Zlíně. Letos jsme to udělali tak, že vlak nastartoval ve Zlíně a končit bude v Mladé Boleslavi, kde bude stát dva dny. V den, kdy končí festival, končí i Kinematovlak,“ uvedla Janálová.

Dopolední projekce ve vlaku jsou určeny pro školy a školky, odpolední promítání je pro veřejnost, vstup je zdarma. „Na programu jsou osvědčené a oblíbené dětské pohádky jako Krteček, Maxipes Fík, Mach a Šebestová, Krkonošské pohádky a další,“ uvedla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Kromě Kinovozu, vagonu upraveného do podoby kinosálu, je součástí vlaku i herna zvaná Vláček Hráček a Historický vůz s výstavou o historii železnice. Kinematovlak se zastaví v Ostravě, Blansku, Náměšti nad Oslavou, Táboře či Neratovicích.

Zlín Film Festival se letos koná již 56. rokem, začne 27. května a potrvá do 3. června. Letošní ročník je zaměřený na francouzskou kinematografii a 80 let od založení zlínských filmových ateliérů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno