[quote]Poslední dobou se to koly se zabudovanými zamykacími systémy jen hemží, ale kolo BluLocks nizozemské výroby je přece jen něco jiného. Zamykací systém funguje na principu externího řetězu a vnitřního zamykacího mechanismu.[/quote]

Stačí upevnit ocelový řetěz potažený nylonem kolem pevného bodu a jeho volný konec zasunout do otvoru v trubce. Poté jen otočíte klíčem a mechanismus uzamknete. Nebude možné na kole ani odjet.

Pokud by se někdo chtěl pokusit kolo ukrást, musel by se napřed vypořádat s vnitřním mechanismem kola – zloděj by musel kolo rozebrat tak, že by bylo prakticky nepojízdné – nebo by se mohl pokusit přeřezat řetěz.

Nicméně i tak by zloděj kolo značně znehodnotil. Pro zloděje, který krade kola pouze pro vlastní potřebu, to nemusí nic znamenat. Pro zloděje, který krade kola, aby je mohl poté prodat, by to mohl být problém. Ale i tak by v obou případech skončil s kolem, se kterým ani nemůže odjet.

Kolo váží 11,2 kg a k dispozici je ve dvou velikostech a čtyřech barevných provedeních. BluLocks je předmětem IndieGoGo kampaně a pokud přispějete 399 USD (9 500 Kč), bude kolo vaše.

[images type=“carousel“ cols=“three“ lightbox=“true“]
[image link=“19759″ image=“19759″]
[image link=“19760″ image=“19760″]
[image link=“19761″ image=“19761″]
[/images]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno