[quote]Druhé kolo výběrového řízení na stavební firmu, která postaví v Pardubicích letištní terminál, se uskuteční příští úterý, řekl předseda představenstva společnosti East Bohemian Airport (EBA) Petr Svoboda. Hodnotící komise ideálně ještě týž den doporučí vítěze představenstvu.[/quote]

„Zadávací dokumentace byla stanovena tak přesně, aby bylo jasné, co se bude stavět a v jaké kvalitě. Kdo to nesplní, nebude vůbec hodnocen, kdo to splní, vybere se podle ceny,“ řekl Svoboda.

Dvanáct uchazečů o stavbu letištního terminálu v Pardubicích nabídlo za zakázku 256 milionů až 308 milionů korun. Původně byla asi dvacítka zájemců, ne všichni ale splnili základní zadávací kritéria. V částce je zahrnutá i stavba obslužné komunikace a parkoviště. Limitní částka zadavatele tendru byla 300 milionů korun.

Kvůli stavbě terminálu se musí EBA zadlužit. Akcionáři firmy, kterými jsou město Pardubice a pardubické hejtmanství, předběžně schválili formu ručení. Letišti v posledních dvou letech významně ubylo cestujících z Ruska. Bývalé i současné vedení společnosti považuje stavbu moderního terminálu za nutnost. Bez něj není schopné nabízet přepravní standardy současnosti, například dvě letadla najednou.

Minulý tendr na stavbu terminálu EBA zrušila. Stavební firmy nabídly cenu 400 milionů korun, což bylo nad možnosti letiště. Projekt proto loni přepracovala, aby byl levnější. Podle akcionářů se však komfort pro cestující změnou projektu nezmění. Pokud nezdrží výběrové řízení odvolání či jiné komplikace, jeho výstavba začne v prvním pololetí letošního roku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno