[quote]Komplikovaná křižovatka v Liberci – Růžodole, která je na příjezdu k obchodní a průmyslové zóně Sever, bude jednodušší. Ještě do konce letošního roku by se nepřehledná soustava okružních křižovatek, jíž Liberečané přezdívají Sněhulák, měla proměnit v jednoduchý a přehledný ovál. Navíc přibude nová nájezdová rampa na silnici 35 ve směru od zóny na Turnov a Prahu, oznámil vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp. [/quote]

Křižovatka v Růžodole patří k nejrušnějším ve městě, denně tudy projedou tisíce automobilů. Situace se tam výrazně zhoršila před osmi lety, kdy v severní zóně otevřeli hypermarket Globus, přibývá tam i průmyslových podniků. Kolony jsou tam na denním pořádku. „Vybudování nájezdu ve směru od Globusu na Prahu by mělo celé křižovatce výrazně ulevit,“ poznamenal Čáp. Dnes musí motoristé projet kruhový objezd, aby mohli vyjet směrem na Turnov a Prahu, nová nájezdová rampa je tam navede přímo.

Stavbu financuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) s využitím evropských dotací. Rampa a úprava křižovatky přijdou zhruba na 20 milionů korun. Stavba si vyžádá částečné omezení provozu, což průjezd křižovatkou ještě zkomplikuje. Vedle stavby nájezdové rampy bude také třeba rozšířit silnici 35 o připojovací pruh a vybudovat napojení na kruhovou křižovatku. Práce začnou v pondělí 25. května, hotovo by mělo být do 15. listopadu.

V budoucnu by mohla křižovatce v Růžodole ulevit také plánovaná nová křižovatka u čerpací stanice, která se teď buduje před Libercem ve směru od Chrastavy. Nová mimoúrovňová křižovatka by měla zajistit přímé napojení do severní zóny. Náklady projektu se ale odhadují na 200 milionů korun. Pokud se na její vybudování podaří získat peníze z evropských fondů, mohla by stát zhruba do pěti let.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno