[quote]Stále více firem přebírá společenskou zodpovědnost za udržitelnost svých produktů. Nově „zelené“ řešení nabízí společnost Boticário Group, která se již téměř 7 let zabývá kosmetickými produkty určenými především pro prodej v retailu. U příležitosti uvedení nové řady produktů na trh, se společnost rozhodla použít i nové typy obalů.[/quote]

Boticário Group se specializuje na tvorbu exkluzivních obalů pro farmaceutické a kosmetické výrobce. Nový koncept jistě uvítají i mnozí klienti této společnosti. Enviromentální řešení spočívá nejenom v novém úspornějším obalu, ale především v typu materiálu. Společnost se rozhodla použít jako obalový materiál bioplast.

Bioplast vyrábí Braskem

Materiál je na bázi cukrové třtiny a etanolu. Plast z přírodního materiálu je vyroben společností Braskem, která patří k největším firmám ve výrobě (především termoplastického) granulátu v Americe. Společnost má 40 výrobních závodů v 70 zemí světa.

Enviromentální zodpovědnost

V porovnání s běžným polyetylenem přispívá řešení s bioplastem ke snížení emisí skleníkových plynů. Jít touto cestou zvýšené zodpovědnosti a udržitelnosti má zásadní význam pro další vývoj společnosti.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz