[quote]Středočeský kraj se zástupci obcí a majitelů některých pozemků projednal již čtvrtou variantu plánované propojky dálnic D7 a D8, sdělila mluvčí kraje Nicole Mertinová. Trasa napojení vede v dostatečné vzdálenosti od Středokluk a počítá i s možným rozšířením dálnice D7 na tříproudovou. Je navržena tak, aby zabrala co nejméně orné půdy. Stavební práce na propojce by měly začít v září roku 2020 a budou rozděleny do tří etap. Poslední má být hotová do konce roku 2023.[/quote]

„Věřím, že se nám konečně podařilo najít přijatelné řešení, které bude pro okolní obce představovat co nejmenší možnou zátěž. Ze strany obce Středokluky již nebyly zásadnější připomínky, stejně tak i od vlastníků dvou firem, mezi jejichž budovami trasa napojení povede,“ uvedl po jednání hejtman Miloš Petera.

Projekt spojky mezi dálnicemi D7 a D8 za 4,5 miliardy, který má významně ulehčit život obyvatelům měst a obcí na trase velmi frekventované silnice II. třídy číslo 240 a dalších silnic II. a III. tříd v severozápadní části Středočeského kraje, je tak blíže k úspěšné realizaci. V této chvíli prochází meziresortním připomínkovým řízením a vláda by jej měla schválit do konce března.

Nová silnice urychlí například dopravu mezi Prahou-západ a Mělnickem a také uleví od dopravního ruchu Kralupům nad Vltavou. Na stavbu byly vyčleněny prostředky se Státního fondu dopravní infrastruktury.

Zdroj: ČTK