[quote]Supermarket Kroger se zavázal ke snížení ekologické zátěže.[/quote]

Maloobchodní prodejce zveřejnil plán udržitelnosti do roku 2020. Zahrnuje zvýšení zodpovědnosti a svědomitosti v dodavatelském řetězci a také důraz na ochranu životního prostředí.

Kroger si klade za cíl zajistit, aby 90 % jejich mořských plodů (100 % mořských druhů, které se musí ulovit) pocházelo z certifikovaného rybolovu nebo z jiných programů globálně uznaných a oficiálně podporující udržitelný rozvoj. Aktuálně řetězec dosahuje čísel  59 % u mořských plodů a 83 % u volně žijících druhů.

Co se týče dopadu na životní prostředí, Kroger chce o 90 % snížit odpad. K vyšší udržitelnosti plánuje také směřovat optimalizací svých obalů. K tomu je zapotřebí větší zodpovědnosti při získávání materiálu pro obaly, zvýšit jejich recyklovatelnost a použít alespoň 20 % recyklovaného materiálu pro opětovnou výrobu obalů a při jejich výrobě omezit používání umělé pryskyřice.

K dalším cílům patří snížit spotřebu vody o 5 %, což sníží únik chladiva o 9 %, zlepší účinnost dopravy o 20 % a v konečném důsledku také sníží kumulativní spotřebu energie o 40 %. Kroger se také připojí k početnému množství jiných prodejců, kteří slíbili do roku 2025 zcela přestat odebírat vejce z klecových chovů. Ke slibu se zavázaly společnosti Walmart, PepsiCo a dokonce i Walt Disney Parks.

„Naším cílem je stát se pozitivní silou pro změnu v našich komunitách a řídit udržitelnost a inovace v rámci dodavatelského řetězce,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Kroger Rodney McMulllen v tiskově zprávě. „Věříme, že naše cíle pro rok 2020 nastavily kurz na této důležité, pokračující cestě.“

Plán udržitelnosti bude pokrývat celý jejich dodavatelský řetězec.

Zdroj: fortune.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno