Zdroj: pixabay.com

[quote]Lidé, kteří kvůli opravám mostu u Lipůvky na Blanensku denně čekají desítky minut v autobusech mířících do Brna, mohou nově jako alternativu využít vlak. Kordis JMK, koordinátor veřejné dopravy v kraji, se dohodl na spolupráci s Českými drahami. Dohoda se vztahuje na držitele předplatních jízdenek na linku 301, kteří by jinak museli za vlak doplácet. Novinářům to dnes oznámil Květoslav Havlík ze společnosti Kordis JMK.[/quote]

Linka 301 jede od Olešnice přes Kunštát, Lysice a Černou Horu do Brna. Opravy a související kolony budou její provoz komplikovat pravděpodobně až do 10. listopadu, což je také termín, kdy skončí mimořádná možnost cestovat vlakem se zastávkami v Letovicích, Skalici nad Svitavou nebo Rájci-Jestřebí.

Do všech stanic vedou autobusové přípoje tak, aby na ně vlaky směr Brno v krátkých intervalech navazovaly. Mnoho lidí je ale zvyklých na autobusovou linku a mají pro ni zakoupené předplatní jízdenky, které pro trasu vlaků normálně neplatí. Díky dohodě koordinátora dopravy s Českými drahami se platnost jízdenky dočasně rozšíří.

„Vlak nabízí atraktivní alternativu k autobusu, který při dopravních komplikacích bohužel čeká v kolonách stejně jako auta,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Roman Hanák.

Zájemci mohou požádat emailem na info@kordis-jmk.cz o vydání potvrzení umožňujícího alternativní jízdu vlakem z Olešnicka, Kunštátska i Lysicka, případně i z Černé Hory do Brna a zpět. Do emailu je třeba napsat, pro jaké zóny mají předplatní jízdenku a případnou slevovou skupinu. Předplatní jízdenka přitom musí být vydaná pro zóny 100 i 101.

Potvrzení obdrží obratem zpět a při cestě vlakem se jím prokážou společně se svou předplatní jízdenkou. Potvrzení se vydává s platností do 10. listopadu 2017, kdy by měly komplikace u Lipůvky skončit.

Zdroj: ČTK