[quote]Bicykly typu ebike byste ještě před pár lety popsali jako poněkud vzhledově nepřitažlivé a těžkopádné. Časy se ale mění a výrobci nabízejí kola čím dál lehčí. Zatím posledním přírůstkem do rodiny ebike je M2S All-Go, který je svým uhlíkovým rámem nejen esteticky vyvedený, ale také lehký.[/quote]

Zákazníci, kterým záleží na tom, aby kolo dobře vypadalo, bylo lehké a také něco vydrželo, si mohou vybírat z nepřeberné nabídky. Jen za poslední rok se urodila celá řada nových ebike, kupříkladu Propella (16,3 kg), Freigeist Classic (12 kg), BestiaNera Sport (9,8 kg) a Maxwell EPO (11 kg). Za zmínku rozhodně stojí i Pininfarina, která nese nezaměnitelný rukopis automobilky Ferrari.

Nový M2S se svými 15 kg jistě zapadá do kategorie designových lehkých kol, která něco vydrží. Rám je vyroben z uhlíkového vlákna, snazší je nejen šlapání, ale také přenášení kola.

Šlapání usnadňuje též 500wattový motor, s jehož pomocí lze dosáhnout rychlosti až 45 km/h. Vyjímatelná 8,7Ah lithium-ionová baterie, která je uložená ve spodní části rámu, vystačí na 48 km šlapání. Plně se nabije za 4 hodiny.

Pokud se majitel rozhodne šlapat pouze vlastními silami, může motor vypnout a spolehnout se na 27stupňovou převodovku Shimano Alivio. Kolo je též vybaveno mechanickými kotoučovými brzdami a integrovaným displejem, ze kterého jezdec vyčte cenné údaje o rychlosti, výkonu, vzdálenosti, nabití baterie a další.

Po designové stránce je kolo skutečně stylové, ovšem horní tyč působí ve srovnání se spodní, ve které je také uložena baterie, poněkud tence. Ostře řezané rysy působí v šedé nebo oranžové barvě velmi moderně.

Je fakt, že ebike je spíše městským fenoménem, ale na M2S se může cyklista s přehledem vyrazit na dobrodružství i mimo město.

Ačkoliv se svým rozsahem není M2S stavěn na dlouhé túry, výrobce vidí potenciál tohoto kola právě v terénu. Majitel může bez obav vyrazit na výlet do hor s plně naloženým horolezeckým vybavením nebo na pláž. Právě proto nabízí výrobce též tzv. balíček pro dobrodruhy, ve kterém je například přívěs, nepromokavý batoh a náhradní baterie.

Momentálně běží kampaň na Indiegogo. Kompletní M2S začíná na částce v přepočtu 47 000 Kč, náhradní baterie potom na 6 000 Kč. Včetně balíčku pro dobrodruhy to pak dělá v přepočtu 71 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno