Zdroj: Syba.cz

[quote]Známý producent speciálních papírů, společnost Leitza, oznámil na počátku letošního roku rozšíření nabídky metalizovaných papírů řady Metalvac. V souladu se strategickým plánem firmy, byla uvedena do provozu nová natírací a lakovací linka, která rozšiřuje i možnosti metalizace. Metalizované papíry jsou určeny nejenom pro sektor flexibilních obalů, ale i etiket.[/quote]

Leitza patří k evropským leaderům z oblasti výroby a distribuce speciálních typů papírů, včetně vrstvených. Materiály mají široké možnosti použití v různých oblastech balení. Papíry jsou různým způsobem certifikovány (ISO 14001, EMAS, PEFCTM, FSC®, ISO 50001, ISO 9001, OHSAS 18001) a splňují různé typy požadavků, včetně environmentálních.

Novým strojem dochází k navýšení kapacity

Nový stroj patří ke špičce v technologickém vývoji. Výrobní šířka je 2450 mm, stroj pracuje rychlostí 800 m / min. To umožní zvýšit kapacitu výroby metalizovaných papírů na objem 25.000 až 40.000 tun.

Fixace vrstvy a dobrá potiskovatelnost

Metalvac jsou 100% recyklovatelné metalizované papíry, které jsou primárně určené pro výrobu etiket, balicích papírů a flexibilních obalů. Nová technologie úpravy umožňuje excelentní fixaci hliníkové vrstvy na substrát. Lesk a povrch materiálu nabízí vynikající využití i v případě tisku.

Více informací o společnosti Leitza i materiálu Metalvac najdete zde.

Autor: Jana Žižková – Syba.cz