Zdroj: Archiv

[quote]Soukromý dopravce Leo Express mění organizační strukturu, generální ředitel skupiny Peter Köhler jmenoval regionální manažery. Pro Česko a Slovensko se stal regionálním ředitelem pro vlakový a autobusový provoz Jan Svoboda, pro Polsko a Ukrajinu je jím Peter Jančovič. Změnou firma reaguje na rozšiřování svých služeb v regionech a nutnost efektivního řízení produktů. Společnost to včera oznámila v tiskové zprávě.[/quote]

„Společnost Leo Express stále posiluje své služby v řadě regionů, a s tím byla spojená i nutná změna struktury managementu,“ uvedl Köhler, který stojí v čele skupiny od loňského roku, předtím zde působil jako finanční ředitel.

Zároveň je místopředseda představenstva a minoritní akcionář. Předsedou představenstva je zakladatel a spolumajitel Leoš Novotný, který řídí strategii a další expanzi společnosti.

Na globální úrovni zastupují Leo Express dále Radek Máca na pozici technologického ředitele a Robin Švaříček jako finanční ředitel. Michal Miklenda zodpovídá za vlakový provoz.

Leo Express loni svezl svými vlaky a autobusy 1,4 milionu cestujících. Meziročně jde o téměř třetinový růst. Největší nárůst firma zaznamenala na nových linkách z Prahy do Mnichova, Varšavy a do Lvova. Tržby podle předběžných údajů vzrostly na zhruba 340 milionů korun, což je meziročně zhruba o 40 procent více. Kromě vyššího počtu pasažérů se na růstu tržeb projevil loňský nákup firmy TigerExpress, zajišťující přepravu mikrobusy především na linkách mezi polskými městy a Bratislavou a Vídní.

Podle předběžných neauditovaných výsledků zůstala firma i loni ve ztrátě zejména kvůli odpisům za vlaky, úrokům a nákladům na rozvoj společnosti.

Leo Express zahájil činnost v roce 2013 jako železniční přepravce. Provozuje kromě osobních vlaků autobusové linky. Největším projektem Leo Expressu v letošním roce je vstup na železniční trh v Polsku.

Zdroj: ČTK