Zdroj: Archiv

[quote]Objekt, s nímž se před časem nad Londýnem střetlo letadlo společnosti British Airways, pravděpodobně nebyl bezpilotní letoun, jak se úřady původně domnívaly. Podle agentury Reuters to uvedl ministr dopravy. Pravou příčinu kolize ale nesdělil. Stroj se 132 cestujícími a pěti členy posádky na palubě po srážce nakonec bezpečně přistál.[/quote]

Britská vláda se již nedomnívá, že by kolizi způsobil bezpilotní letoun, řekl dnes poslancům ministr dopravy Patrick McLoughlin.

Pilot airbusu A320 na cestě ze Ženevy oznámil 17. dubna krátce před přistáním na londýnském letišti Heathrow srážku s objektem, který považoval za malý dron. K poškození letadla nedošlo.

Krátce poté hovořila o střetu s dronem i londýnská policie s tím, že k němu došlo ve výšce 580 metrů nad Richmondským parkem na jihozápadě britské metropole. Veřejnost vyzvala, aby v případě nálezu trosek dronu v parku zavolala policii.

Incident byl považován za první srážku dopravního letadla s bezpilotním letadlem v Británii. Následovala řada výzev k zavedení přísnějších pravidel pro vlastnictví a řízení bezpilotních letounů.

Vyšetřování nakonec ukázalo, že o dron nešlo. Co bylo příčinou kolize ale úřady neuvedly. Náměstek ministra dopravy Robert Goodwill minulý týden uvedl, že mohlo jít o plastový pytel.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno