[quote]Letohradská radnice postaví před vlakovým nádražím další parkoviště. Lokalitu opravila za evropské dotace v roce 2009. Současná parkovací místa už počtu aut nestačí, řekl místostarosta Martin Hatka.[/quote]

„Parkovací místa před nádražím jsou prakticky celý den obsazená. Chtěli bychom, aby byla spíš na krátkodobá stání. Kolem nádraží jsou obchody, v nádražní budově je lékařka, kam k ní chodí pacienti. Místa pro celodenní stání budou kousek dál,“ řekl Hatka.

Letohrad před časem koupil od Českých drah pozemek se starou budovou, kterou dal zbourat. Zde by ještě letos mohlo vzniknout asi dvacet nových parkovacích míst. V lokalitě je ještě další plocha, kde by se parkoviště mohlo postavit v další etapě. Náklady na obě investiční akce ještě nejsou spočítané, uvedl místostarosta.

Rekonstruovaný prostor před nádražím, dokončený před sedmi lety, stál 35 milionů korun. Vzniklo nové autobusové nádraží, parkoviště zhruba s pěti desítkami stání, jinak se například vyřešilo dopravní napojení.

Projekty, které mají zvelebit plochy před nádražími, mají také Pardubice, Přelouč, Moravská Třebová nebo Svitavy. Přestavba v Pardubicích bude nenákladnější a vznikat by měla na etapy. Jen v první části se počítá zhruba se 190 miliony korun.

Ostatní města počítají s částkou mezi 20 až 30 miliony korun. Schéma je všude obdobné. Je nutná oprava komunikací a chodníků, stavba parkovišť, stání pro kola, zálivy pro autobusy nebo mobiliář. Města počítají s evropskými dotacemi a čekají na dotační výzvy. Pardubice by měly hradit část projektu ze švýcarských fondů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno