Zdroj: freeimages.com

[quote]Liberec ve všedních dnech zvýší počet nočních spojů v městské hromadné dopravě (MHD). Poslední autobusy a tramvaje tak z terminálu Fügnerova budou odjíždět v 01:20, tedy o hodinu později, než je tomu nyní. ČTK o tom dnes informoval mluvčí radnice Jan Král. Změna bude zavedena nejspíš od 1. října.[/quote]

Zvýšení počtu spojů vyjde ročně radnici zhruba na 600.000 korun, jde o iniciativu vedení města.

„Vycházíme tak vstříc hlavně generaci lidí, kterým je mezi 20 až 40 lety a jsou zvyklí na flexibilní životní styl. Ale samozřejmě nejen jim, noční linky využije každý, kdo třeba chce po návštěvě kina ještě někde posedět,“ uvedl radní Josef Šedlbauer, který změnu inicioval.

Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), který MHD v Liberci zajišťuje, žádný podnět ze strany cestujících na rozšíření nočních spojů minimálně za poslední dva roky nedostal.

„Spoje ale samozřejmě zajistíme,“ uvedla mluvčí podniku Martina Poršová.

Podle náměstka primátora Jana Korytáře půjde o zkušební provoz, který se bude vyhodnocovat.

Noční spoje zavedl Liberec před deseti lety, poslední změnu ve všedních dnech dopravní podnik provedl před pěti lety. Tehdy ale jen posunul o několik minut na pozdější dobu odjezdy některých spojů. Důvodem bylo, aby zaměstnancům z průmyslových zón Sever a Jih, kteří potřebovali na terminálu přestoupit, autobusy z jiných linek neujely.

Od podzimu by nově měly přibýt tři takzvaně okružní autobusové linky a pojedou i další spoje na obou tramvajových tratích.

„Jsem rád, že součástí je i noční linka do Jablonce, lepší propojování aglomerace Liberec – Jablonec je strategie, kterou chceme podporovat všemi prostředky,“ dodal Šedlbauer.

Zdroj: ČTK