[quote]Liberecký dopravní podnik zavádí od 8. května novou sezonní autobusovou linku 39 do Sportovního areálu Vesec. Jezdit bude o víkendech a svátcích až do 30. září, určena je hlavně rodinám s dětmi a také zájemcům o sportovní vyžití, řekla mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce Martina Poršová. Nová linka bude odjíždět ze stanoviště číslo 5. Ve zkušebním provozu bude zajištěna malými autobusy, podle zájmu je ale podnik připraven nasadit velké vozy. [/quote]

Nová linka má do veseckého areálu přilákat víc lidí. „Linkou číslo 39 vycházíme vstříc všem, kteří by rádi relaxovali nebo si občas zasportovali ve Vesci, ale odrazuje je třeba to, že sem nezajíždí městská hromadná doprava. Od zavedení nového spoje si tak slibujeme hlavně větší využití a oživení našeho sportovního areálu,“ řekl primátorův náměstek Tomáš Kysela (ANO). Zatím bude autobus jezdit jen o víkendech, pokud bude zájem, může být podle něj provoz rozšířen na všední dny.

Sportovní areál Vesec byl za 350 milionů korun vybudován pro lyžařský šampionát, který se v Liberci uskutečnil v roce 2009. Stále více je využíván i v létě, kdy ho hojně využívají cyklisti a in-line bruslaři, míří tam ale i rodiny s dětmi.

„K dopravě do areálu lze použít i současně provozované spoje linek 13, 24 a 26 směr Doubí Sídliště, do zastávky U Střediska,“ řekla Poršová.

Zastávka je od veseckého areálu vzdálena zhruba deset minut chůze. Nová linka s označením 39 bude zajíždět až na parkoviště přímo v areálu.

„Odjezdy autobusů z terminálu městské dopravy ve Fügnerově ulici jsou navrženy každou hodinu zhruba od 09:00 do 16:30,“ uvedla mluvčí.

Jde podle ní o hlavní přestupní časy, ve kterých se rozjíždí většina provozovaných linek městské dopravy. Odjezdy jsou nastavené tak, aby cestujícím umožnily během dvou minut přestoupit v klidu z jakékoliv linky městské dopravy do autobusu směr Vesec. Ze Sportovního areálu Vesec bude linka 39 odjíždět tak, aby měli cestující možnost plynule přestoupit a pokračovat v cestě domů bez dlouhého čekání na navazující spoj.

Dopravu do Vesce zajišťuje liberecký dopravní podnik, který je největší společností ve vlastnictví Liberce, od podzimu 2009 je menšinovým vlastníkem sousední Jablonec nad Nisou. Firma zajišťuje městskou dopravu v obou sousedících městech a navíc i tramvajové spojení mezi nimi. Na 74 tramvajových a autobusových linkách přepraví ročně více než 28 milionů cestujících a najezdí přitom bezmála osm milionů kilometrů. Zhruba 38 procent dopravy zajišťuje pro dopravní podnik semilská společnost Bus Line. Novou linku zavedl dopravní podnik naposledy loni na podzim, kdy začal malými autobusy jezdit z centra Liberce ke krematoriu a hřbitovu.

Zdroj: ČTK

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno