[quote]Zatímco u nás stará a vysloužilá kola zůstávají odložená ve sklepích nebo směřují do šrotu, v Africe jsou často jediným a hlavním dostupným dopravním prostředkem pro mnoho místních lidí. To si uvědomují i organizátoři projektu Kola pro Afriku.[/quote]

V rámci projektu jsou jízdní kola od českých dárců dodávány do Afriky již čtyři roky. A již podesáté ve spolupráci s logistickou společností DB Schenker byl zorganizován velký svoz stovek kol, tentokrát v plzeňském Škoda sport parku.

Do svozu se kromě mnohých návštěvníků zapojilo i 15 dobrovolníků z plzeňské pobočky logistické společnosti DB Schenker, která zajišťuje přepravu kol do ostravského sídla projektu Kola pro Afriku. Tam se kola opraví a poté putují v námořním kontejneru přímo do 7 000 kilometrů vzdálené Gambie, kde se rozdají mezi místní děti a studenty. Pro ně je kolo mnohdy jediným způsobem, jak se dostat do vzdálené školy.

Dobrovolníci v Plzni vytvořili lidský řetěz a společnými silami naložili více než 400 kol. DB Schenker pro tuto nakládku vypravil svůj první ekologický kamion, který jezdí na stlačený zemní plyn (CNG).

„V DB Schenker rádi podporujeme projekty, které mají smysl. Navíc je skvělé, že se nám pro tuto věc podařilo nadchnout i zaměstnance z naší pobočky v Plzni, kteří věnovali svůj volný čas a nakládky se osobně zúčastnili. To, že pro kola přijel náš první CNG kamion je pomyslnou třešničkou na dortu,“ řekl Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Charitativní projekt Kola pro Afriku

Organizace prozatím do Afriky dodala přes 3 300 opravených kol, dodávka dalších několika stovek proběhne v květnu. Češi organizaci zatím věnovali na 13 tisíc kol v různém stavu. Ta, která byla nepojízdná nebo ve špatné kondici, posloužila pracovníkům Kol v Africe jako zdroj náhradních dílů.

Zdroj: DB Schenker

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno