[quote]Litoměřice zakázaly kamionům vjezd do centra města. Uleví se tak hlavně lidem, kteří bydlí v ulici Na Valech. Zátěž byla podle radnice neúnosná. Informovala o tom včera mluvčí radnice Eva Břeňová.[/quote]

V úterý umístili silničáři na několika místech dopravní značení, jež zakazuje vjezd automobilům nad 12 tun. Výjimku má dopravní obsluha a vozidla firem, které v centru podnikají.

V praxi to znamená, že řidiči těžkotonážních aut jedoucí z České Lípy musejí na kruhovém objezdu Na Kocandě odbočit vlevo a vyjet kolem vlakového nádraží ven z města přes Tyršův most. Stejně tomu je na straně opačné, kdy je stejné dopravní značení umístěno u mostu generála Chábery.

„Značku Zákaz vjezdu doplňuje dodatková tabulka čtvercového typu s nápisem Tranzit, která vešla v platnost v letos v lednu,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Jan Jakub.

Značka zamezuje vjezdu všech šoférů, kteří do obce nemíří kvůli naložení nebo vyložení nákladu, kvůli údržbě, opravě nebo pokud tam řidič nemá trvalé bydliště.

Ulicí Na Valech, kde je třeba okresní soud, hrad, kulturní středisko nebo gymnázium, doposud projížděly stovky aut denně. Situace byla podle radnice neúnosná, proto město ve spolupráci s dopravní policií vjezd nákladních aut do centra zakázalo.

Zdroj: ČTK