[quote]Z roky nevyužívaného někdejšího železničního tunelu v centru Litoměřic by mohl vzniknout parkovací dům. Vyplynulo to z dopravní studie, kterou si nechalo zpracovat vedení města, uvedla mluvčí radnice Eva Břeňová. Litoměřice se snaží řešit nedostatek parkovacích míst hledáním zcela nových ploch. Tunel by podle Břeňové poskytnul až 80 míst pro podélné parkování.[/quote]

„Náklady na sanace zdí tunelu, příjezdové rampy, instalaci vzduchotechniky a osvětlení byly předběžně vyčísleny na 6,8 milionu korun,“ uvedla mluvčí.

Podle radnice by součástí mohl být i výtah, který by ústil přímo do historického centra města.

Zhruba 300 metrů dlouhý tunel patří soukromé společnosti, s níž bude radnice zřejmě jednat o jeho odkupu. Tunel byl postaven ve druhé polovině 19. století. Svému účelu přestal sloužit v roce 1958, kdy byl po přeložce trati vyřazen z provozu. Později sloužil jako sklad nebo garáže.

Náklady na koupi tunelu ani jeho úpravy prozatím nejsou součástí rozpočtu města.

„Hledáme reálné možnosti rozšíření počtu parkovacích míst v centru města ještě před tím, než zahájíme regulérní diskusi s odborníky a veřejností na téma dopravy a parkování na Mírovém náměstí,“ vysvětlil místostarosta Litoměřic Karel Krejza.

Obyvatelé označují parkování v centru za jeden z nejpalčivějších problémů města. Radnice už na konci září zkušebně uzavřela část centrálního Mírového náměstí a vytvořila z ní pěší zónu. K parkování uspořádalo město i anketu mezi lidmi. Její výsledky vyhodnotí v listopadu.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno