Podle průzkumu Německé logistické asociace (BVL) se lze na německé logistiky bez obav spolehnout. Vytrácí se ale důvěra v kdysi nadějný ruský trh.
Logistici v Německu ztrácejí důvěru v kdysi nadějný ruský trh. V průzkumu mezi členy BVL 57 % respondentů odpovědělo, že trh Ruska a zemí SNS pro ně ztrácejí význam. Stejně pesimistického ohodnocení se dočkaly státy v krizové oblasti jižní Evropy. Jen něco málo přes čtvrtinu (27 %) dokonce vidí jejich klesající význam, jak jasně vyplývá z výsledků průzkumu.
Více než polovina respondentů (53 %) pak nejvíce věří v domácí německý trh. Vysoko si stojí také země západní a severní Evropy (35 %). Státy východní Evropy (s výjimkou Ruska a zemí SNS) se s 30 % umístili na 3. místě. Poté následují obchodní partneři ze severní Ameriky, Asie a Jižní Ameriky.
Digitalizace v popředí
Co se týče strategie, hraje zde hlavní roli digitalizace logistiky. To kupříkladu znamená sledování toku zboží v reálném čase a v celém obchodním řetězci. Poté jsou to témata spolupráce, postupů a organizace (17 %) a řízení rizik v rámci dodavatelského řetězce s ohledem na politické otřesy nebo změny v toku zboží (16 %). Pro podnikatele jsou prioritou IT projekty (29 %) a organizační procesy (20 %). Rozšíření infrastruktury a nové stavební projekty jsou zásadní pouze pro 8 % respondentů.
Podle BVL vyplnilo dotazník 156 profesionálů z oboru logistiky, obchodu a průmyslu.