[quote]Metru v kalifornském Los Angeles dnes bezprostředně hrozí teroristický útok. Příslušné varování, jehož věrohodnost zatím nebyla ověřena, obdržel americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) od bezpečnostních složek blíže neupřesněné země. Na tiskové konferenci v pondělí večer (v noci na dnešek SEČ) to oznámila losangeleská policie, napsala agentura Reuters.[/quote]

„Hrozba je bezprostřední, je velmi konkrétní,“ oznámil losangeleský policejní náčelník Charlie Beck.

„Hodnověrnost ale stále čeká na ověření,“ dodal.

Riziko útoku se týká červené linky metra, která spojuje centrum nejlidnatějšího kalifornského města s předměstím North Hollywood. Policie v blíže neupřesněné zemi obdržela telefonát o tom, že se dnes odehraje útok ve stanici Universal City/Studio City, která obsluhuje hollywoodské filmové ateliéry. Zmíněná cizí policie pak vyrozuměla americké kolegy.

Americké úřady v reakci na hrozbu posilují bezpečnostní opatření nejen na červené lince metra, ale také na jiných trasách podzemní dráhy v Los Angeles, nadále však ujišťují o tom, že situace je pod kontrolou. Starosta města Eric Garcetti oznámil, že dnes pojede metrem ze stanice Universal City, aby ukázal důvěru v bezpečnost MHD.

Zdroj: ČTK