Německá letecká společnost Lufthansa včera oznámila, že koupí zbylých 55 procent akcií belgické letecké společnosti Brussels Airlines, které ještě nevlastní, a začlení ji pod svou nízkonákladovou divizi Eurowings. Konkurence v letectví stoupá a společnosti jí čelí větší konsolidací, napsala agentura DPA.

Lufthansa vlastní již osm let 45 procent akcií SN Airholding, mateřské společnosti Brussels Airlines. Kupní cena balíčku zbylých akcií činí 2,6 milionu eur (70,2 milionu Kč). K převzetí může dojít před začátkem roku 2017.

Značka Brussels Airlines zůstane zachována, společnost bude i nadále létat do 23 dálkových destinací a 79 destinací v Evropě. Lufthansa jejím prostřednictvím bude moci nabídnout zavedené spoje do Afriky. Její letecký park se tak po dokončení spojení rozroste na 700 letadel, z toho 180 bude patřit Eurowings.

Lufthansa Group již vlastní mimo jiné Swiss International Air Lines a Austrian Airlines. Společnost dále plánuje, že si bude pronajímat letadla Air Berlin.

„Jsem přesvědčen, že v příštích letech budeme svědky dalších konsolidačních snah, silní budou silnější a větší,“ uvedl výkonný ředitel Lufthansy Carsten Spohr na včerejší tiskové konferenci v Bruselu.

Zdroj: ČTK