Zdroj: Tremblant

[quote]Lyžaři z Ústeckého kraje se do hor mohou během pololetních prázdnin vydat vlakem nebo skibusem. Mimořádně v pátek pojede přímý spoj z Ústí nad Labem do střediska na Moldavě v Krušných horách. Do ski-areálu Telnice pojede z Ústí v pátek skibus, o víkendech jezdí také z Chomutova do Mníšku.[/quote]

České dráhy vypraví na Moldavu spoj z Ústí přes Teplice, Osek a Dubí ve dnech 3. a 4. února a pak znovu 27. a 28. února, tedy v době jarních prázdnin v okrese Ústí nad Labem.

„Spoje zajistí moderní motorové jednotky RegioShark. Z hlavního nádraží v Ústí nad Labem vyjíždí vlak vždy v 8:24, zpět z Moldavy v 15:57. Na Moldavě bude podobně jako v loňském roce pro tuto příležitost otevřen vestibul nádraží,“ uvedla mluvčí drah Radka Pistoriusová.

O pololetních prázdninách se mohou Ústečáci vyvézt skibusem do ski-areálu Zadní Telnice.

„Spoj je opravdu velmi využíván. Podmínky jsou skvělé a lyžařů i běžkařů jezdí skibusem hodně,“ uvedl mluvčí Dopravního podniku města Ústí nad Labem Luboš Heřman.

Skibus pojede také celý týden o ústeckých jarních prázdninách.

O víkendech vozí milovníky zimních radovánek do hor také autobus z Chomutova.

„Lidé se musí informovat vždy těsně před víkendem, zda spoj pojede,“ řekla dispečerka Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova.

Zda společnost vypraví skibus i v pátek, zatím není jasné. Autobus jezdí z Chomutova přes Jirkov do skiareálu Pyšná a dále až na křižovatku Lesná a do Mníšku.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno