[quote]Maďarský parlament schválil návrh usnesení, podle kterého budou moci úřady až na rok zablokovat aplikace a internetové stránky společností, jako je Uber, které nabízejí osobní dopravu. Stane se tak v případě, že budou i nadále provozovat své služby bez potřebných povolení i poté, co dostaly pokutu.[/quote]

Zákon, který předložila vláda, byl schválen 119 hlasy, 61 poslanců bylo proti a tři se zdrželi, uvedla maďarská agentura MTI. Úřady budou nově moci rovněž zabránit v provozu těm automobilům, které jsou pro osobní dopravu bez licence používány.

Uber funguje ve více než 380 městech 66 zemí světa včetně Prahy. Aplikace umožňuje zákazníkům, kteří si ji stáhnou do mobilního telefonu, spojit se přímo s registrovanými řidiči, kteří je odvezou na zadané místo. Aplikace slouží i jako taxametr a platební nástroj.

Uber tvrdí, že v maďarském hlavním městě má asi 1200 řidičů a zhruba 150.000 uživatelů. Proti provozování této dopravy již několikrát v centru Budapešti protestovali taxikáři, kteří se tak snažili vyvinout tlak na vládu, aby podobné aplikace zakázala. V maďarské metropoli funguje asi 4200 taxíků.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno