[quote]Mariánské Lázně letos dokončí rekonstrukci Palackého ulice a křižovatky U Kovárny. Opravu frekventované ulice za více než 30 milionů korun hradí město z rozpočtu a bude letos patřit k největším investičním akcím. Rekonstrukce začala už v minulém roce, znovu se na stavbu dělníci vrátí nejspíš v dubnu, řekl místostarosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO).[/quote]

„Na jaře, pravděpodobně v dubnu, započneme dokončovací práce. Zároveň se bude rekonstruovat etapa jedna, křižovatka U Kovárny. Celá investice měla být podle projektové dokumentace zhruba 41 milionů korun, s čímž etapa dvě a tři byla 30 milionů. Výběrovým řízením se nám ji podařilo srazit zhruba na 24 milionů,“ uvedl Hurajčík.

Dodal, že výběrové řízení na etapu jedna je teprve v plánu.

Projektová dokumentace navíc pro křižovatku U Kovárny počítala s kruhovým objezdem, nakonec se ale město rozhodlo pro levnější variantu běžné křižovatky. Původně plánovaná cena 11 milionů tak pravděpodobně ještě klesne.

Rekonstrukce Palackého ulice začala v loňském roce a etapy dvě a tři měly být původně hotové do konce roku. Hrozilo však, že se kvůli zhoršení počasí opravu dokončit nepodaří a frekventovaná ulice bude přes zimní měsíce neprůjezdná. Vedení města se proto rozhodlo odložit dokončovací práce na letošní jaro.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno