[quote]Mělník dal Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) poslední připomínky k další etapě plánovaného obchvatu. První etapa skončila letos, druhá z celkových čtyř má začít v roce 2018. Vedení města se nedávno sešlo se zástupci ŘSD včetně projektantů. Podle připomínek budou například upraveny některé nájezdy a silnice se posune dál od obytné zástavby, uvedl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill.[/quote]

Úsek vede od železničního přejezdu na Chloumecké ulici, pak zahrnuje přemostění trati u haly Bios a dál vyvedení směrem na Průhon. Město se snaží, aby byl projekt efektivní a bral v potaz dopravní situaci v úseku.

„Oproti původnímu projektu odpadl jeden zbytečně komplikovaný kruhový objezd,“ uvedl místostarosta.

Podle něj se touto částí obchvatu podaří odklonit nákladní dopravu z části Malý Spořilov. Příští rok by se pak mělo začít s výkupem pozemků a přípravnými pracemi.

Oprava první etapy začala minulý rok a skončila letos v srpnu. Zahájení druhé etapy plánuje ŘSD v roce 2018, hotovo by mělo být v roce 2021. Další rok by pak měla začít stavba třetí etapy. Všechny čtyři etapy budou stát celkem několik set milionů korun.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno