[quote]Mělník spolu s dalšími obcemi usiluje o stavbu přeložky silnice 16 mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví. Cílem je odklon dopravy mimo obce a zjednodušení průjezdu přes Mělník. Celkem deset obcí tak nyní vytváří oficiální spolek, který bude jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD). Novinářům to na tiskové konferenci řekl místostarosta Mělníka Milan Schweigstill. Přeložka bude stát řádově stovky milionů korun, stavba některých úseků by mohla začít v nejbližších letech.[/quote]

V Mělníku nyní zvažují dvě varianty vedení nové silnice, která by měla městu dopravně ulehčit. První varianta počítá s tím, že silnice povede kolem části Chloumek, druhá podél železniční trati. V aktuálním územním plánu města je pro stavbu silnice vyhrazena plocha, ta se ale ještě může změnit. „Urbanisté nedoporučují další dělení města, které už rozděluje železniční trať,“ uvedl starosta Mělníka Ctirad Mikeš.

V připravovaném územním plánu už bude varianta, pro kterou se vedení města rozhodne. Podle starosty bude záležet i na prostupnosti města a dalších podmínkách, které nyní při přípravě budou projektanti prověřovat. ŘSD pracuje na přípravě dokumentace pro tento projekt.

Stavbu přeložky podporuje i Středočeský kraj, obcím podél silnice 16 by měla přinést vybudování obchvatů, a tak v nich zvýšit bezpečnost a zlepšit životní prostředí. Týká se to například Jizerního Vtelna, obce Byšice a dalších.

Přeložení dalšího úseku silnice 16 dopravně ulehčí také Slanému. Silnice 16 jím přímo prochází a je přetížená nákladní dopravou. Podle odhadů by tato stavba obchvatu města měla začít nejpozději v roce 2017.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno