[quote]23. května se v prostorách pražského hotelu InterContinental uskutečnila akce „Litevská dopravní řešení pro české podnikatele“. Konala se pod záštitou Ministerstva zahraničních věcí Litevské republiky. Účastníkům zde byly prezentovány možnosti moderní logistiky, včetně možného rozvoje kombinované dopravy mezi Českou republikou a Litvou.[/quote]

Na akci vystoupil i premiér Litevské republiky Algirdas Butekvičius, možnosti ČD Cargo zde prezentoval předseda představenstva Ivan Bednárik.

Po úvodních slovech litevského ministerského předsedy a českého ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka došlo ke slavnostnímu podpisu Memoranda o spolupráci mezi ČD Cargo a Litevskými železnicemi. Memorandum předpokládá zřízení společné pracovní skupiny, která vedle vzájemné výměny dat připraví zasilatelskou smlouvu a rozvine projekty zaměřené na rozvoj mezinárodní, zejména intermodální přepravy z východu na západ.

Hlavní zřetel bude kladen na rozvoj koridorů, jmenovitě RFC 8, vyšší zapojení mořského přístavu Klaipeda a moderního překladiště v Kaunasu, počítá se i s propagačními balíčky, které se budou vztahovat k nákladní přepravě po železnici mezi zeměmi cílového trhu skrze Litvu a Českou republiku.

Zdroj: ČD Cargo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno