[quote]Menší obce mohou ode dneška žádat o dotace na opravu místních komunikací, kapliček, i na projekty komunitního života v obci či projekty spolupráce obcí. Stát na tyto akce v příštím roce přispěje dohromady půl miliardy korun. Oznámila to dnes mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Veronika Vároši.[/quote]

Žádat o peníze mohou obce do 3000 obyvatel. Na rekonstrukce místních komunikací je připraveno 250 milionů korun, na obnovy drobných sakrálních staveb 35 milionů korun a na podporu komunitního života 178 milionů korun. Projekty podporující spolupráci obcí při obnově a rozvoji venkova dostanou sedm milionů korun a vítězové soutěže Vesnice roku obdrží celkem 30 milionů Kč.

Žádosti mohou obce podávat do pátku 30. prosince. Získat mohou v jednotlivých dotačních programech maximálně milion korun. Na své projekty dostanou 50 až 80 procent nákladů. Více informací je na webu ministerstva pro místní rozvoj.

Ministerstvo pro místní rozvoj už dnes vyhlásilo dotaci na demolice vybydlených budov. Na příští rok na ně má stát připraveno víc než 100 milionů korun. Žádat o peníze mohou obce se sociálně vyloučenými lokalitami.

V národních dotacích má ministerstvo pro místní rozvoj na příští rok přichystáno celkem 1,08 miliardy korun, zhruba o 200 milionů méně než pro letošek. Nejvíce půjde na podporu bydlení pro sociálně ohrožené skupiny, 411 milionů Kč. Jde například o komunitní byty pro seniory nebo startovací byty pro děti z dětských domovů.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno