[quote]Dlouho odkládaná stavba části brněnského velkého městského okruhu v úseku Žabovřeská by mohla začít letos v posledním čtvrtletí. Předpokládaná doba stavby za dvě miliardy korun je 40 měsíců, sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. Dokončení by se tak řidiči měli dočkat v roce 2019, případně 2020.[/quote]

Termín začátku stavby se přitom několikrát posouval. Když se v roce 2012 dokončily Královopolské tunely, hovořilo se i o roku 2014. Naposledy se mluvilo o polovině letošního roku a stavba měla navázat na ukončení oprav ulic Minské a Horovy, které budou částečně sloužit jako objízdná trasa. „Důvodem odkladů je především potřeba na dokončení majetkoprávní přípravy stavby,“ vysvětlila Ledvinová. Jde tedy o výkup pozemků.

Nyní již finišuje zpracování projektové dokumentace, dokončování výkupu pozemků pro vydání stavebního povolení a zhruba před rokem už se podařilo zdemolovat nepoužívané objekty v oblasti Kamenného mlýna. Po získání stavebního povolení chtějí silničáři vybrat firmu či sdružení firem, které silnic postaví.

Úsek Žabovřeská je poslední částí městského okruhu v západní části města. Od dokončení Královopolských tunelů v srpnu 2012 funguje jako špunt, protože z obou stran navazuje čtyřpruhová silnice, zatímco Žabovřeská je stále jen dvoupruhová. Stavba bude náročná především proto, že z jedné strany je Svratka a z druhé tramvajové trať. Tu bude potřeba v části stavby přesunout do nově vysekaného tunelu ve skále pod Wilsonovým lesem.

Další části městského okruhu, které se chystají ke stavbě, jsou mimoúrovňová křižovatka Tomkovo náměstí a Rokytova. Termíny těchto staveb se také postupně posunují, první z nich by se však mohla začít do roku 2020.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno