Zdroj: Freeimages.com

[quote]Dvoutýdenní výluka začala o víkendu na trati mezi brněnským hlavním nádražím a stanicí Sokolnice-Telnice, kde vlaky jezdí jednou za hodinu a ve špičce po půl hodině. Místo vlaků budou jezdit autobusy a také se prodlouží trasy autobusových linek 509 a 610. Vyplývá to z informací společnosti Kordis JMK, která organizuje dopravu na jižní Moravě.[/quote]

Místo vlaku bude jezdit podle pravidelného jízdního řádu autobusová linka xS2, od hlavního nádraží bude vyjíždět ze stanoviště u Uhelné ulice. Zastaví u nádraží v Brně-Chrlicích a u stanice Sokolnice-Telnice.

Linka 509 nebude končit v Komárově, ale pojede až k zastávce u Uhelné ulice. Linka 610, která jezdí z Dambořic do Sokolnic, pojede také k hlavnímu nádraží v Brně. V obou linkách bude možné použít i jízdenky Českých drah.

Vlaky pojedou jen v úseku Sokolnice-Telnice – Křenovice. Jsou součástí linky S2, která přes hlavní nádraží pokračuje směrem na Blansko a Březovou nad Svitavou. Jejich návaznost však není zajištěná celé léto kvůli výluce viaduktu mezi hlavním a židenickým nádražím.

Výluka do Sokolnic skončí 13. srpna, výluka na hlavním nádraží potrvá do 10. září.

Zdroj: ČTK