Zdroj: Archiv

[quote]Na cestující na hlavní železniční trati mezi Brnem a Vyškovem čeká od 12. dubna týdenní výluka. Místo všech vlaků z Brna do Olomouce a z Brna do Ostravy budou jezdit autobusy. Stejně tak budou nahrazené i osobní a spěšné vlaky. Výluka skončí v noci z 18. na 19. dubna, vyplývá z informaci společnosti Kordis JMK, která organizuje veřejnou dopravu na jižní Moravě.[/quote]

Vlaky a autobusy budou jezdit podle výlukového jízdního řádu, který je k dispozici na webu Českých drah. Většina autobusů bude přijíždět a odjíždět ve stejných časech jako vlaky. Zastávky autobusů jsou téměř všude před nádražní budovou, ve Zbýšově a Hostěrádkách-Rešově na zastávkách autobusů.

Výluky na trati mezi Brnem a Přerovem patří ke koloritu této jednokolejné trati již řadu let kvůli jejímu stáří a technickému stavu. Před pěti lety dokonce u Topolan vykolejil nákladní vlak, protože byly špatně upevněné koleje. Nové trati se cestující dočkají nejdříve v roce 2025, kdy ministerstvo dopravy slibuje dokončení stavby nové dvoukolejné trati pro rychlost 200 kilometrů za hodinu.

Zdroj: ČTK