[quote]Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje projektovou dokumentaci na rozšíření prvního úseku silnice I/35 mezi Litomyšlí a Janovem. Střídavé třípruhy mají pomoci zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy na frekventované komunikaci. Policie však požaduje další opatření, řekl provozní náměstek pardubické správy ŘSD Jiří Hostaša.[/quote]

„Podle požadavků policie to bude doprovázené dalšími úpravami. Chtějí vybudovat odpočívky a zálivy, další kilometry svodidel, zrekonstruovat hospodářské sjezdy, takže to nebude úplně jednoduché,“ uvedl Hostaša.

Stavbu by mohly výrazně zdržet výkupy potřebných pozemků.

Ministerstvo dopravy vytipovalo na silnici několik míst, kde by se mohly třípruhy zřídit. Jsou to úseky Zámrsk – Vysoké Mýto, Vysoké Mýto – Hrušová, Hrušová – Litomyšl, Litomyšl – Janov a Janov – Moravská Třebová. V některých případech bude nutné komunikaci rozšířit, aby se tři pruhy na silnici vešly. Jinde bude stačit na vozovce tři pruhy nově vyznačit, ale policie trvá na doprovodných úpravách.

Silnice I/35 měří v Pardubickém kraji 88 kilometrů. Vloni na této trase zemřeli při dopravních nehodách čtyři lidé, rok předtím jich bylo 12.

Silnici I/35 by v budoucnu měla nahradit dálnice D35. Aktuálně se počítá s výstavbou dvou úseků z Opatovic nad Labem do Ostrova, pro něž je vykoupena většina pozemků. Archeologické průzkumy by mohly začít příští rok. Díky dohodě nebude Evropská komise blokovat stavby se starým posudkem vlivu na životní prostředí (EIA). Další etapy z Ostrova kolem Vysokého Mýta, Litomyšle a dál směrem na Moravu se však budou stavět později a bude na ně nutné zpracovat stanovisko EIA, což výstavbu ještě více pozdrží.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno