[quote]Městskou hromadnou dopravu (MHD) v Turnově bude dalších pět let zajišťovat firma Busline, cena pro město se od ledna 2016 zvýší na 1,5 milionu korun ročně. Firma byla jediným zájemcem v soutěži, řekl starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok).[/quote]

„Obeslali jsme 12 dopravních společností,“ uvedl. Malý zájem o soutěž si vysvětluje tím, že patnáctitisícové město není pro velké dopravce zajímavé. Turnov provozuje jen dvě linky a autobusy ročně najezdí zhruba 70.000 kilometrů.

Nová cena je podle starosty asi o 400.000 korun vyšší než současná, pro Turnov ale půjde o navýšení zhruba o 50.000 korun. Na MHD se totiž podílí i Ohrazenice a Přepeře, kam linky jezdí. Kraj navíc bude městu kompenzovat slevu za seniory, která platí v rámci Integrovaného dopravního systému Libereckého kraje (IDOL). Do něj je MHD v Turnově začleněná.

Turnov je jedním ze čtyř měst v kraji, které mají MHD. Další jsou Liberec, Jablonec nad Nisou a Česká Lípa. Zkušebně jednu linku testují od září ve Frýdlantu s 7600 obyvateli. Mikrobus tam dvakrát denně sváží cestující z odlehlejších částí města do centra a zase zpátky.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno