[quote]Největší samostatnou investici společnosti Treofan představuje v posledních desetiletích nová linka na výrobu plastových fólií, kterou konfigurovala s firmou Andritz a která byla již uvedena do provozu. Nová linka na výrobu BOPP fólií má šířku 8,7 m a dokáže vyrobit pětivrstvou technologií ročně až 1 miliardu metrů čtverečních vysoce kvalitních fólií pro etikety a obaly. To odpovídá denní produkci přibližně 2,7 mil. m², což je plocha srovnatelná s rozlohou 400 fotbalových hřišť.[/quote]

Investice do nové linky ve výši 30 mil. € je součástí investičního programu (zhruba 60 mil. €), který firma Treofan realizuje v posledních dvou letech. Treofan tak dostává na špičkovou technologickou úroveň celou výrobní strukturu v Německu, Itálii a v Mexiku. Přitom do nového řízení stávající linky v Neunkirchenu bylo investováno letos na jaře 4 mil. € a v mexickém Zacapu bude investováno do vakuového pokovování asi 7 mil. €.

Nová linka vyrábí vysoce kvalitní fólie na obaly a etikety pro evropský trh a na vývoz do Asie, Austrálie a Nového Zélandu. Je proto klíčovým prvkem strategie firmy k upevnění jeho pozice globálního dodavatele prémiových fólií.

„Důležitým globálním trendem je poptávka po mono fóliích, které jsou kompletně recyklovatelné a zvyšuje se tak míra využívání globálních obalových řešení od velkých značkových výrobců. Fólie z hlediska ochrany musejí mít stále více funkcí z hlediska ochrany, bariérových vlastností a technik zpracování. Nové zařízení nám poskytuje nejnovější výrobní technologii, která nám umožňuje plnit požadavky našich zákazníků,“ říká CEO firmy Dr. Walter Bickel.

Stavební práce byly zahájeny v květnu 2014 a první výrobky byly dodány již na počátku léta 2015. Do konce listopadu zařízení dosáhlo stabilní sériové výroby s maximální výrobní rychlostí. Skupina Treofan s hlavním sídlem v Raunheimu u Frankfurtu nad Mohanem je vedoucím globálním výrobcem biaxiálně orientovaných PP fólií, které dodává pod značkou Treofan a TreoPore. Výrobkové portfólio zahrnuje výrobky pro obalový a tabákový průmysl, etikety, technické fólie pro elektrotechnický průmysl, např. pro baterie a kondenzátory. Skupina zaměstnává 1 100 spolupracovníků, má 4 závody v Německu, Itálii a v Mexiku. Své výrobky prodává do více než 90 zemí. Její obrat je asi 450 mil. €.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno