[quote]Koncern vyrábějící hliník Hydro položil základní kámen pro výstavbu zařízení pro recyklaci použitých nápojových plechovek (UBC) ve svém závodě Rheinwerk Neuss. V rámci evropského projektu za 45 mil. € bude na ploše 20 000 m²  postaveno recyklační zařízení, která zdvojnásobí roční kapacitu recyklace na 100 000 t a bude schopno zpracovávat rozmanitý plechovkový šrot.[/quote]

Nový závod zpracuje ročně 50 000 t plechovek. Recyklací hliníku bude ušetřeno 95 % energie, které by bylo třeba pro výrobu hliníku. Nová UBC linka výrazně zlepší konkurenční postavení Hydro na trhu s materiálem pro nápojové plechovky. Závod bude dokončen na počátku roku 2016 a vznikne tak 40 nových pracovních míst.

„UBC recyklačním zařízením posílí se náš magický hliníkový trojúhelník Grevenbroich-Rheinwerk-Alunorf, do kterého jsme investovali již 130 mil. do nového zařízení pro výrobu plechů pro karoserie aut, jakož i do rozšíření výrobní kapacity závodu Alunorf v Neuss spolu s naším partnerem Novelis,“ říká Kjetil Ebbesberg, člen představenstva koncernu.

Hydro je globální společnost zabývající se výrobou hliníku s výrobními zařízeními a prodejem a obchodními aktivitami v celém hodnotovém řetězci, od těžby bauxitu pro výrobu oxidu hlinitého a energie na výrobu surového hliníku a hliníkových válcovaných výrobků a recyklaci. Pracuje pro ni 13 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích na všech kontinentech a má sídlo v Norsku.

Hydro obchodní jednotka Válcované výrobky je předním světovým dodavatelem vysoce kvalitních válcovaných výrobků z hliníku. S devadesátiletou zkušeností v oblasti válcování a zušlechťování disponuje silnou sítí moderních válcoven v Německu, Norsku a Itálii. Obchodní jednotka má asi 6000 zaměstnanců na 13 místech v Evropě, Asii a Severní Americe a dodává každý rok kolem 1 milionu tun vysoce kvalitních hliníkových válcovaných výrobků.

Zdroj: Packaging

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno