Zdroj: Archiv

[quote]Ministerstvo dopravy hledá správce pro informační systémy. Správce techniky pro fungování registru řidičů, vozidel nebo například databáze záznamů z kontrol vozidel v rámci STK si může ročně přijít na 45 milionů korun. Hodnotu zakázky na čtyři roky ministerstvo odhadlo na 180 milionů korun. Vítěz soutěže ale může systém spravovat po delší dobu. Informoval o tom mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.[/quote]

„Doba provozu je výběrovým řízením stanovena jako doba neurčitá, je ale zastropovaná maximální cenou ve výši 275 milionů korun bez DPH. Jakmile bude dosaženo této částky, smlouva skončí,“ uvedl Neřold.

Při nižších nabídkových cenách tak bude mít provozovatel adekvátně prodlouženou dobu, po kterou bude moci systém spravovat. Začít by měl na konci letošního dubna.

Ministerstvu dopravy se dlouhodobě nedaří provoz infrastruktury pro informační systémy zadat ve veřejném výběrovém řízení. Podobně jako je tomu u souvisejícího a známějšího registru vozidel. V současnosti informační systémy ministerstva spravuje společnost O2, které resort opakovaně prodlužoval smlouvu bez výběrového řízení.

Ministerstvo jí ročně platí 45 milionů korun, což je podle mluvčího cena stanovená znaleckým posudkem. Tuto hodnotu rovněž ministerstvo uvedlo jako odhad předpokládané ceny v novém tendru.

Na rozdíl od správy informačních systémů, kde úřad vypsal otevřené řízení, u správy registru vozidel rozhodlo ministerstvo o přidělené zakázky stávajícímu dodavateli, společnosti ICZ bez soutěže. Důvodem je skutečnost, že registr obsahuje neveřejnou část, kde jsou shromažďovány utajené informace. Kvůli tomu zkrachoval i předchozí pokus ministerstva dopravy o přidělení zakázky v otevřeném výběrovém řízení.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je zrušil proto, že ministerstvo neupřesnilo charakter podrobných technických informací o neveřejné části současné aplikace registru. Tyto informace měly být poskytnuty jen vítězné firmě až po podpisu smlouvy. Firmy, které se o zakázku ucházely, ale nemohly podle ÚOHS vyhodnotit dopad těchto informací na cenu zakázky.

Zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno